למה עתידנא

האתגר

לאחר למעלה מ 70 שנות צמיחה החברה הישראלית שקועה במשבר אמון פנימי עמוק ממנו עולה אתגר גדול ובלתי פתור: השתלבות מלאה ומוצלחת של הערבים בחברה הישראלית.

הסיבה למשבר האמון, להבנתנו, אינה מחסור בתוכניות או במאמצים, אלא היעדר תנועה ברוח עתידנא הפונה באומץ אל הרוב הערבי-יהודי המעוניין בהשתלבות כזו.

קולנו ברור: הגיע הזמן למנהיגות ערבית אשר תזנח את הבדלנות ותוביל להשתלבות מוצלחת והגיע הזמן שהציבור היהודי בישראל, כמו גם מנהיגותו הפוליטית, יראו באזרחים הערבים שותפים מלאים בהמשך בנייתן של המדינה והחברה הישראלית, בהווה ובעתיד. יחד, ערבים ויהודים, נפעל יחד לחיזוקה וחוסנה של מדינת ישראל למען כולנו.

השותפים הערבים

אנו גאים בזהותנו, בתרבותנו בשפתנו, ובשורשינו הערביים, והם שמעניקים לנו את הכוח להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית .

אנו משוכנעים כי בכוחה של הכרה זו לסדוק את חומות הפחד בקרב חברינו היהודים, ולסלול דרך חדשה במאבק הארוך שהתחילו אבותינו למען שוויון מלא של הערבים במדינת ישראל. אנו יודעים שרבים מהערבים מרגישים כמונו, ושישנם גם לא מעטים החושבים אחרת.

לפיכך, התנדבנו בנפש חפצה להניף את דגל השינוי ולהורות את הדרך אליו בקרב הקהילות בהן אנו חיים.

השותפים היהודים

אנו, ישראלים יהודים הנמנים על המחנה הלאומי, מעריכים את שותפינו הערבים על יוזמתם האמיצה ותומכים בה בלב שלם.

אנו מרגישים חובה אזרחית ולאומית עליונה להיאבק כתף אל כתף עם חברינו הערבים, למען שוויון אזרחי לאזרחים הערבים במדינת ישראל.

אנו מכירים בעובדה שרבים במחנה הלאומי מסרבים לראות בערבים בישראל אזרחים שווים. אנו רואים בכך טעות ואף סטייה מערכי הבסיס של המחנה הלאומי, ומאמינים כי לחזוננו המשותף חשיבות עצומה להבטחת עתידה של החברה הישראלית.

לפיכך לקחנו על עצמנו להבקיע דרך ולגייס שותפים רבים ככל האפשר למען שותפות והשתלבות.

עתידנא היא שותפות אמיצה

תנועת עתידנא הינה עמותה ללא כוונת רווח אשר הוקמה ב 2018 על מנת לענות לאתגר הנ"ל. אנו, אנשי חינוך, חברה ויזמות ישראלית, סבורים כי השתלבות אמיתית תחל רק כאשר כולנו, ערבים כיהודים, נראה בציבור הערבי-ישראלי שותף שווה זכויות במדינה יהודית ודמוקרטית.

אנו, הערבים והיהודים

חברנו יחד כדי לבנות את בישראל חברת מופת, כדי להיאבק בקולות הצורמים בתוכנו וכדי לעודד את רוחות הפיוס ברחובות הקטנים ובחלונות הגבוהים, בקרב הציבור והממסד.

אנו מודעים לכובד המשימה, חשים בו ומבינים שהצהרות אלו עוד תיבחנה בזמנים קשים. אף על פי כן, חברנו יחד כדי להפיץ הסכמה זו ולממש אותה ברמה הסמלית ויותר מכך ברמה המעשית.

בעיני רוחנו אנו רואים מדינה שלווה, מצליחה ובוטחת, שמקיימת בתוכה שיווי משקל פנימי, בו זהותה איננה מעיבה על שוויונה ושוויונה איננו גורע מזהותה.

הנחות עבודה

הירשמו לניוז לייטר

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל עדכונים שוטפים על הפעילות שלנו.

תרומות לעתידנא

תשלום עבור פעילויות